čtvrtek 23. ledna 2014

Potah na autosedačku


Babička si koupila autosedačku, aby mohla sem tam uloupit nějaké to vnouče. Nebyla nová, byla krapet otrhaná... Když si ale chtěl posedět i labrador Rex, tenká bavlněná látka nevydržela. Poprosila mě jestli bych neušila nový potah.  No to bylo něco pro mě. Z blogu Made, jsem si pamatovala, že to jde. 

Vyfotila jsem si jak to vypadalo - a to ze dvou důvodů. Budete vidět co se vám podařilo přetvořit, ale hlavně to pomůže při sešívání!  A tak jsem za jednoho nedělního večera začla párat. 
Během Kristýnky dopoledního spánku řezat. 


Úterní dopolední spánek padl na začišťování okrajů (ideálně na overlocku, ale dobře poslouží i cikcak-entl) a obšívání děr. Naštěstí se torzo potahu dalo ještě použít, tak jsem navrch přišila jen jinou látku. Kdyby byl i vnitřek a spodek poničený musela bych díly obkreslit a všechno střihnout nanovo. 


Ve středu jsem skládala potahové puzzle (jak jsem byla ráda, že jsem si původní stav vyfotila!).


Sešívala jsem podle vypáraných nitek z původního sešití (ty jsem odstranila až když bylo hotovo).


Sešito. Šikmý proužek a špendlíky čekají až děti dovolí. 


Našít ozdobný obrázek by bylo šikovnější před sešitím všech dílů k sobě... ale mě to napadlo až nakonec a taky to šlo.A ještě chrániče popruhů. Ty jsem šila nanovo. Je to vlastně ovál z bavlny/vlizelínu/bavlny olemovaný šikmým proužkem a na boku sešitý. 


Hurá, je hotovo. Šikmý proužek mi dal zabrat. Nakonec jsem nešpendlila ani nestehovala. Vřele doporučuji stehovat, stoprocentně by to vypadalo líp. Pak už jen páráčkem prořezat díry a počkat až babi přiveze tělo sedačky. Trnula jsem jestli bude nový outfit sedět...


Omlazení sedačky proběhlo úspěšně, věřím, že ještě spousty dětí povozí...
10 komentářů:

 1. Ty jo, to je krásný. Nasadilas mi brouka do hlavy. :)))
  L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jdi do toho, hlavní je sebrat odvahu a pořádný páráček :-)

   Vymazat
 2. Bomba! Obšívala jsem před 9 lety sedačku "vajíčko", říkala jsem si Nikdy více! Takže obdivuju každého, kdo do toho jde, tvoje sedačka je navíc vyšší level, vypadá skvěle!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzko, děkuju. Nechci říkat, že to byla brnkačka, ale bylo to nakonec snazší než jsem se obávala. Vybírala jsem látku, která mi bude nejmíň chybět, vlastně na tu sedačku padl jeden nepoužívaný povlak na polštář a ještě nějaké zbytky...

   Vymazat
 3. líbí líbí. Hrozně to prokouklo.

  OdpovědětVymazat
 4. Potah je nádherný!!! Slintám si na klávesnici a tiše Ti závidím odhodlání a trpělivost

  OdpovědětVymazat
 5. Parada!!!
  Zrovna se na to chystam taky. Starší dostal novou, jeho podědí segra, tak ať ma aspoň novej futral :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Výsledek určitě udělá radost!

  OdpovědětVymazat