středa 25. ledna 2017

To se někdy tak stane,že se několik náhod a nehod spojí a vznikne docela pěkná věc. 

První byl dárek od Ježíška - bezvadný nový šicí stroj, který šije steh za stehem bez mrknutí oka i přes několik vrstev, látku si krásně posouvá a dokonce i navléká jehlu (skoro sám)!

Druhá náhoda mi přihrála pod nos projekt šesti německých patchworkářek - 6 Köpfe - 12 Blöcke, kde každý měsíc zveřejňují krásně podrobné návody na jednu část deky. No nápad je to hezký, ale kde vzít čas.

A tomu dopomohla třetí nehoda - dcerka už po třetí skončila doma se spálovou angínou (chjo!). A tak jsem včera mezi hraním Una, plácáním šatiček z plastelíny a čtením pohádek zvládla ušít svůj první blok.

Do kterého bych se asi hned nepouštěla, kdyby na mě v balíčku s objednanou látkou nevypadl i vzoreček krásné látky s chrpou a vlčími máky. Tak a to je to čtvrté pošťouchnutí, za které může...kdotokdyslyšel! Díky! Uprostřed valících se kamenů září polní plevely.  (Rolling Stone je jméno lednového bloku a návod je tady)


A valící kameny jsou z rukávu jedné obří košile. Přijde mi, že jim to spolu s červenou bavlnou z tchýňčiny půdy hezky ladí. 


A tak jsem si je nafotila na starém stolku  po mojí babičce, 


s krásnou jantarově zářící vázou,


z Markovy píšťaly. 

Teď už jen zbavit se tý protivný angíny a vyrazit do krásné zimy tam venku!

2 komentáře:

 1. Liebe Jitka!
  Wie schön, dass Du bei unserem Quilt-Along 6Köpfe-12Blöcke mit dabei bist! WUnderscho+ön hast Du Deinen tollen Rolling-Stone-Block in Szene gesetzt!
  Liebe Grüße
  Dorthe

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vielendank Dorthe, es geht gut wenn gute Lehrer sind. Dann lernt mann gern was neues und es macht auch Spass! Ich freue mich schon auf nächste Schritte!

   Vymazat