pondělí 14. října 2013

Body

Plenkami jsem začala, pokračovala tepláčky ušitými z rukávú starých triček a mikin.
Trička padla i na ušití zkušebních bodýček před střihnutím do drahého merina z Finska. Vlevo zkušební, vpravo merinový body pro 20ti měsíčního Tondu.


Šila jsem ho podle rozpáraného padnoucího bodýčka na obyčejném šicím stroji pružným tříkrokým cikcakem. Vydrželo dost, bude ještě i Kristý, ale vnitřní švy se hodně třepí, tak ho objedu na overlocku (ten jsem tehdy ještě neměla). Lemy kolem krku a spodní lem jsou lemovány proužkem složeným na třetiny. Podrobný návod zde. Rukávy jsou lemovány patentem přeloženým na polovinu. Jak na to je třeba tady.


Další body jsem šila až pro tenkrát ještě nenarozenou Kristýnku (nevěděli jsme, jestli bude holka). Šila jsem zavinovací podle časopisu Ottobre. Střih je parádní, jen mě moc nebaví lemování proužkem na třetiny a tady ho bylo hodně... Je ušito z biobavlny z Moraviatexu, krásná a příjemná látka.

Ve stejnou dobu jako žirafkový body vzniklo body tílko. Moc jsem ho Kristý nedávala, je ušitý z dadky, lemované šikmým proužkem z bavlny, kterou jsem si kdysi koupila na Jávě. Šikmý proužek z tkané bavlny se ale na jednolíc moc nehodí - jak nepruží nedá se natáhnout a lemy jsou "vytlemené". Hodí se ale na jiné věci....Udělátko na šikmý proužek si můžete koupit nebo poslepovat doma podle tohodle parádního návodu.

V Ottobre 6/2012 vyšel střih na body s raglánovými rukávy a lemováním proužkem na půl. Geniálně jednoduché, pro větší miminka co udrží hlavičku snadné na oblékání a pro šicí maminy snadné na šití. Tak jsem taky dvě ušila.

První z českého designového jednolíce od Mamadora s potiskem fialových tučňáků, lemované fialovým fineribem.
Druhé je zbytků Dadka prostřihů s aplikací velryby z Ottobre 3/2013 Na fotce nejsou ještě baby druky (s těmi jsem dlouho bojovala, ale už snad vím jak látku pořádně vystužit, aby se časem nevytrhávaly) a dole se to vlnilo. Teď už se nevlní patent se pěkně vytáhl.


Žádné komentáře:

Okomentovat